Аграрії нарощують експорт: топ-5 покупців української продукції


Аграрії нарощують експорт: топ-5 покупців української продукції

За січень-лютий поточного року зовнішньоторговельний обіг продукції агропромислового комплексу склав 3,7 млрд дол., з яких 2,8 млрд дол. припадає на експорт українських аграрних і харчових продуктів.

Про це повідомила прес-служба Міністерства аграрної політики України з посиланням на заступника Мінагропроду з питань євроінтеграції Ольгу Трофімцеву.

«За перші два місяці поточного року український аграрний експорт збільшився на 102,1 млн дол. порівняно з відповідним періодом 2017 року і склав 2,8 млрд дол.

Нашими традиційними лідерами експорту залишаються зернові культури з часткою 35,3%, олія – 24,1% і насіння олійних культур – 12%», – зазначила заступник міністра.

За словами Трофімцевої, за цей період помітно зріс експорт українського м’яса птиці – на 29 млн дол., яєць – на 11,4 млн дол., вершкового масла – на 20 млн дол., шоколаду – на 7,5 млн дол., виноградних вин – на 6,1 млн дол. «Важливо відзначити, що експорт української продукції до ЄС за цей період збільшився на 28,1%, або на 224,7 млн дол., і досяг 1,025 млрд дол.

Таким чином, на даний момент на ЄС припадає 36,5% нашого аграрного експорту», – зазначила Трофімцева. Вона додала, що найбільшим імпортером української аграрної та харчової продукції у січні-лютому 2018 року стала Індія, куди експортовано продукції на 335,9 млн дол. Також до п’ятірки країн – найбільших покупців увійшли Іспанія – 201,1 млн дол., Нідерланди – 199,3 млн дол., Єгипет – 189,6 млн дол. і Італія – 185,6 млн дол.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

В Контексті Finance.ua
Опитування