НБУ має намір збільшити ліміт обов'язкового фінансового моніторингу операцій


НБУ має намір збільшити ліміт обов'язкового фінансового моніторингу операцій

Національний банк України (НБУ) має намір збільшити ліміт обов’язкового фінансового моніторингу операцій з 150 тис. грн до 300 тис. грн.

Про це повідомив директор департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор Береза.

“В даний час державні органи розробляють нову редакцію закону, мета якої – імплементація четвертої європейської директиви, і там планується підвищити ліміт (обов’язкового фінансового моніторингу операцій – ред.) з 150 тис. грн до 300 тис. грн. Ми сподіваємося, що закон буде прийнятий найближчим часом”, – сказав він в ході інформаційного дня на тему “Актуальні питання фінансового моніторингу” в НБУ в понеділок.

Також Береза зазначив, що українці можуть не остерігатися посиленого фінансового моніторингу НБУ та ризик-орієнтованого підходу банків та повертати накопичені кошти у банківську систему.

“Якщо це не мільйони, і не мільярди коштів, то ми вважаємо, що банки можуть працювати, як і раніше”, — сказав Береза, відповідаючи на запитання, чи не може посилений фінансовий моніторинг НБУ відлякувати українців повертати гроші у банківську систему, які люди у період кризи заховали під матраци, а зараз остерігаються того, що не можуть підтвердити джерела походження грошей”, – повідомив він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування