"Ліві" органічні продукти заборонять


"Ліві" органічні продукти заборонять

Народні депутати пропонують заборонити виробникам неправомірно використовувати на упаковці маркування «еко» і «органік», а також однокореневі слова, якщо ті попередньо не отримають сертифікат, що підтверджує стандарти чистого виробництва. Відповідні зміни містить проект закону № 548-д «Про основні засади та вимоги до органічного виробництва, обороту і маркування органічної продукції».

Зокрема, проект пропонує встановити єдині правила органічного виробництва, зберігання і реалізації, встановлює неповний список заборонених речовин для кожної з галузей сільського господарства, а також вводить штрафні санкції для порушників.

Законопроект передбачає, що сертифікати будуть видавати виробникам спеціальні органи після проведення інспекційної перевірки потужностей. Термін дії документа обмежать 15 місяцями, а ревізорів наділять правом відкликати чинні сертифікати за порушення, виявлені в ході планових та раптових перевірок.

Примітно, що без такого сертифіката використовувати маркування, яке вказує на екологічно чисте виробництво, буде не можна. Причому штрафуватимуть не тільки виробників, але і реалізаторів лівої органіки. Санкції за такі проступки проект пропонує встановити на рівні від 20 до 100 НМДГ (340 – 1700 грн).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування