Банки Волл-стріт покращили прогноз цін на нафту 6-й місяць поспіль - опитування WSJ


Банки Волл-стріт покращили прогноз цін на нафту 6-й місяць поспіль - опитування WSJ

Банківські аналітики Волл-стріт підвищують прогноз цін на нафту шостий місяць поспіль, свідчать результати щомісячного дослідження The Wall Street Journal.

Вони очікують, що зменшення глобальних запасів палива і зростаючі геополітичні ризики, які можуть негативно позначитися на світових постачаннях, сприятимуть подальше ребалансування ринку в найближчі місяці.

П’ятнадцять представників інвестиційних банків, які брали участь у проведеному в кінці березня опитуванні, очікують, що марка Brent буде коштувати в середньому $63 за барель у поточному році, WTI – $59 за барель. Обидва прогнози на $1 перевищують лютневу оцінку.

За їхньою оцінкою, в наступному році середня ціна Brent опуститься приблизно до $61 за барель, а потім зросте до $62 за барель в 2020 році.

У довгостроковій перспективі котирування будуть досить стабільні перед тим, як впасти знову, вважає аналітик JPMorgan Крістіан Малек.

Ціни на нафту в січні піднімалися вище ніж $70 за барель, досягнувши максимуму за три роки, але потім знову знизилися на свіжих ознаках зростання американського сланцевого видобутку. Однак в останні тижні ринок підтримували новини про зниження запасів за межами США, а також зростаючу напруженість у відносинах між Штатами та Іраном.

“Низький обсяг резервів підвищує чутливість нафтового ринку до подій, які можуть викликати перебої в постачанні, відзначає фондовий аналітик Morgan Stanley Мартіджн Ретс. В результаті, додав він, коли надлишок запасів практично зник, “нафтові ціни, ймовірно, знову будуть більш чутливими до геополітичних ризиків”.

Скорочення світових нафтових резервів в основному обумовлено сильним попитом на нафтопродукти, такі як дизельне паливо, вважає К. Малек.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування