Вчені винайшли еластичний клей: загоює рани за хвилину (відео)


Вчені винайшли еластичний клей: загоює рани за хвилину (відео)

Високоеластичний хірургічний клей MeTro, який швидко ущільнює рани без необхідності в швах, може трансформувати роботу хірургічних операцій. Результати тестів опубліковані Science Translational Medicine під авторством вчених з Австралійського університету в Сіднеї

MeTro містить у собі білки, які при взаємодії з ультрафіолетовим світлом перетворюються на пружний, але міцний матеріал. Після впорскування в рану MeTro повністю запечатує її протягом однієї хвилини. Після цього речовина поступово розсмоктується і відновлює розірвані тканини. Вчені відзначають, що в подальшому клей допоможе позбутися швів або металевих скоб, які тривалий час хірурги використовують під час операцій. Крім того, він може стати незамінним в екстрених випадках — наприклад, при автомобільних катастрофах.

Висока еластичність MeTro робить його ідеальним для герметизації ран в тканинах тіла, які постійно розширюються і розслабляються — наприклад, в легенях, серці і артеріях. Матеріал також можна використовувати для ран, які знаходяться у важкодоступних місцях.

Ще одна унікальна особливість клею полягає в тому, що його можна запрограмувати на певний час розсмоктування в рані, щоб дати організму можливість встигнути загоїти рану. Клейова пробка може розсмоктатися за кілька годин або місяців. Вчені протестували клей на поранених легенях, а також інших внутрішніх органах лабораторних свиней і навіть пошкоджених артеріях. У всіх випадках клей пройшов тести.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua