НБУ змінив методику підрахунку приватних грошових переказів в Україну


НБУ змінив методику підрахунку приватних грошових переказів в Україну

Національний банк України (НБУ) оновив методологічний підхід до оцінки обсягу грошових переказів трудових мігрантів в країну і, відповідно, переоцінив вплив таких переказів на платіжний баланс.

Як повідомляється в презентації на веб-сайті НБУ, зміна методологічного підходу зумовлена недооцінкою приватних грошових перерахувань через істотні зміни основних напрямків, характеру трудової міграції, а також каналів грошових переказів.

“Переорієнтація короткострокових мігрантів з Росії до Польщі і різке зростання кількості українців, які працюють у Польщі, призвели до недооцінки переказів через надзвичайно низьку частку офіційних переказів з Польщі. Крім того, адміністративні обмеження на використання міжнародних платіжних систем з боку обох країн зумовили недооцінку переказів з Росії”, – зазначено в документі.

Крім цього, перегляд пов’язаний з появою нових даних про трудову міграцію і обсягів приватних грошових переказів. Зокрема в новому підході відображені результати модульного опитування трудової міграції, проведеного Держстатом України, оцінка Національного банку Польщі щодо приватних грошових переказів в Україну з використанням результатів опитування, а також оцінка Центробанку Росії щодо приватних грошових переказів по окремим країнам СНД.

Після перегляду методики показники обсягу приватних переказів в 2015-2017 рр. зросли більш ніж на 27%: у 2015 році – до $7 млрд з $5,2 млрд, в 2016 році – до $7,5 з $5,4 млрд, в 2017 році – до $ 9,3 млрд з $ 7,3 млрд.

За підсумками переоцінки сальдо поточного рахунку платіжного балансу в 2015 році було покращено до $1,616 млрд з “мінус” $189 млн, в 2016 році – до “мінус” $1,34 млрд з $3,45 млрд, в 2017 році – до $2,088 млрд із $4,113 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua