НКРЕКП буде карати обленерго за несплату споживачам компенсації за якість електропостачань


НКРЕКП буде карати обленерго за несплату споживачам компенсації за якість електропостачань

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), запідозрила обленерго в несплаті споживачам компенсацій за гарантовані стандарти постачання електроенергії.

“У 2017 році компенсації були надані вісьмома компаніями 913 споживачам на суму 116,95 тис. грн… Водночас в 2017 році компенсації повинні були отримати майже 120 тис. споживачів. Це може свідчити про невиконання компаніями вимог порядку або надання недостовірної інформації у формах звітності”, – йдеться в повідомленні регулятора.

За словами голови НКРЕКП Дмитра Вовка, комісія має намір домогтися виплати обленерго компенсації споживачам за результатами перевірок.

НКРЕКП в 2018 році при проведенні перевірок особливу увагу приділить виконанню компаніями вимог порядку про надання компенсацій споживачам. У разі підтвердження порушення порядку компанії будуть зобов’язані надати споживачам компенсації у подвійному розмірі. Крім того, відповідно до порядку, комісією буде прийнято рішення про вилучення зі структури тарифів на передачу/постачання електроенергії за регульованим тарифом коштів у п’ятикратному розмірі від суми невиплаченої компенсації”, – підкреслюють в регуляторі.

За даними комісії, в 2017 році 90% зафіксованих компенсацій (808 споживачам на суму 105,9 тис. грн) були надані ПАТ “Одесаобленерго” та ПАТ “Київобленерго”.

НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб’єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачанні, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробці та захороненні побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua