ЦБ Литви випустить першу в світі колекційну криптовалюту


ЦБ Литви випустить першу в світі колекційну криптовалюту

Центральний банк Литви випустить першу в світі колекційну криптовалюту 2018 року, говориться в повідомленні регулятора.

Монета буде розроблена з використанням блокчейна або інших аналогічних технологій, зазначено в релізі.

Щоб вибрати базову технологію й конкретні рішення для розвитку, Банк Литви організовує форум, на якому зберуться технологічні компанії і IT-фахівців зі всього світу. Програмний захід має відбутися у травні цього року.

“Це відмінний спосіб відзначити сторіччя відновлення державності Литви, яке ми святкуємо цього року, а також продемонструвати всьому світу, що ми – прогресивна та інноваційна країна. Випустивши колекційну цифрову монету, Литва першою вийде на нові рубежі в нумізматиці”, – наводяться в повідомленні слова одного з членів правління центробанку Маріуса Юргиласа (Marius Jurgilas).

Банк Литви вже вирішив включити колекційну цифрову монету в офіційний план ЦП з випуску нумізматичних предметів в 2018 році. Номінал монети, дата випуску, спосіб поширення і інші подробиці поки що не оголошені.

На початку року ЦБ оголосив про свій намір створити блокчейн-платформу sandbox (пісочниця), що отримала назву LBChain. Вона спрямована на те, щоб допомогти литовським і міжнародним компаніям отримати нові знання та провести блокчейн-орієнтовані дослідження, таким чином, адаптуючи і тестуючи послуги на основі блокчейна у фінансовому секторі. Очікується, що проект буде запущений в 2019 році.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування