У НБУ не впевнені, чи потребують держбанки докапіталізації


У НБУ не впевнені, чи потребують держбанки докапіталізації

Для Національного банку поки залишається незрозумілим, чи знадобиться у підсумку державним банкам докапіталізація для виконання покладених на них Стратегією цілей.

Про це зазначила заступник голови Національного банку Катерина Рожкова.

“Бізнес-модель банків має бути орієнтована на отримання прибутку та повернення державі раніше інвестованих коштів. Тож, операційна ефективність повинна бути однією із стратегічних цілей”, – зазначила Рожкова.

За її словами, залишається незрозумілим, чи знадобиться у підсумку державним банкам докапіталізація для виконання покладених на них Стратегією цілей та яка віддача на капітал в результаті очікується. Для зменшення постійної потреби держбанків у додатковому капіталі, актуальним є питання відокремлення від державних банків соціальної функції.

Водночас усе ще лишається невизначеним питання синергії державних банків та Укрпошти, яка має бажання надавати низку банківських послуг. Подібна синергія могла б сприяти суттєвому скороченню витрат на модернізацію відділень як банків, так і Укрпошти, і вирішила б питання забезпечення виконання соціальної функції, наголосила заступник голови НБУ.

Крім того, заявила вона, без вирішення питання фінансування державних монополій та стратегічних підприємств неможливо досягти стратегічної мети скорочення присутності держави в фінансовому секторі. Сьогодні гостро стоїть питання кредитування у значних обсягах державними банками підприємств-державних монополій.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування