Вченим вдалося "перепрограмувати" нейрони мозку


Вченим вдалося "перепрограмувати" нейрони мозку

Вчені з Каліфорнійського університету в Берклі продемонстрували нові межі пластичності мозку. Дослідникам вдалося натренувати нейрони, які обробляють візуальну інформацію, виконувати моторні функції, повідомляє Naked science.

В експериментах на лабораторних щурах автори використовували інтерфейс “мозок – комп’ютер”. До нейронів первинної зорової кори (V1) були підключені 16 мікроелектродів, які реєстрували активність клітин і передавали ці дані комп’ютеру.

Залежно від отриманого сигналу він змінював висоту звуку, тому щурів натренували змінювати поведінку нейронів, знижуючи тон і отримуючи за це винагороду.

Така активність у нормі властива моторним, а не сенсорним нейронам.

Досліди показали, що таке навчання визначається поведінкою нейронів у смугастому тілі глибоко в ядрах півкуль головного мозку. Їх активність вчені контролювали за допомогою оптогенетики, тому при висвітленні лазером ці клітини не функціонували – і якщо вже навчені щури продовжували успішно контролювати нестандартну роботу нейронів зорової кори, то “новачки” не розвивали ці нові навички.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування