Стокгольмський арбітраж прийняв рішення щодо питання "Газпрому" і "Нафтогазу"


Стокгольмський арбітраж прийняв рішення щодо питання "Газпрому" і "Нафтогазу"

Стокгольмський арбітраж зобов’язав ПАТ “Газпром” доплатити НАК “Нафтогаз України” $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту.

Таким чином, за результатами двох арбітражних суперечок між компаніями на поставку і транзит газу “Газпром” повинен доплатити НАК $2,56 млрд.

У НАК також уточнили, що на заборгованість “Газпрому” нараховуються відсотки, які становлять $526 тис. на день. Виходячи з суми $4,63 млрд відсоток по заборгованості виходить 4,14% річних.

Водночас відповідно до раніше прийнятого рішення арбітражу за контрактом на поставку газу, “Нафтогаз” повинен платити з 22 грудня “Газпрому” відсотки за кожен день прострочення нарахованої заборгованості $2,019 млрд в розмірі 0,03%, або 10,95% річних.

Довідка Finance.ua

 • “Нафтогаз” в арбітражі хотів витребувати від “Газпрому” близько $16 млрд, перегляду тарифів, розблокування віртуального реверсу і можливість оформлення транзитного контракту на іншого оператора.
 • Контракт на транзит між “Нафтогазом” і “Газпромом” діє на період 2009-2019 рр. Згідно з документом “Газпром” повинен щорічно передавати не менше 110 млрд куб. м газу для його транзиту по території України, в той же час чинна версія контракту не передбачає штрафів за менші обсяги.
 • Україна в 2017 році збільшила транзит природного газу через свою газотранспортну систему (ГТС) на 13,7% (на 11,257 млрд куб. м) у порівнянні з 2016 роком – до 93 млрд 457,1 млн куб. м. У тому числі транзит газу через Україну до Європи за 2017 рік склав 90 млрд 749,2 млн куб. м, до Молдови – 2 млрд 707,9 млн куб. м.
 • i

  Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

 • !

  Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
 • Надішліть заявку
 • Дізнайтесь про рішення банку
 • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua