В уряді хочуть обмежити функції НБУ з монетарної політики


В уряді хочуть обмежити функції НБУ з монетарної політики

Перший віце-прем’єр Степан Кубів виступає за обмеження повноважень Національного банку України (НБУ) в проведенні монетарної політики.

“Параметри інструментів монетарної політики, коли ми говоримо про облікову ставку, цільовий рівень інфляції, монетарні агрегати, повинні затверджуватися щорічно Радою з фінансової стабільності”, – заявив С.Кубів в ході обговорення Принципів стратегічного реформування державного банківського сектора на засіданні Кабінету міністрів у середу.

“Ми не повинні сьогодні будувати ту чи іншу незалежну установу від держави, від уряду, від Верховної Ради. Ми повинні разом працювати в цьому аспекті”, – підкреслив перший віце-прем’єр, який деякий час сам очолював НБУ в першій половині 2014 року.

Рада з фінансової стабільності створена указом президента в березні 2015 року. До її складу входять керівники НБУ, Мінфіну, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Нацкомфінпослуг і Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Рішення ради мають рекомендаційний характер.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування