Компанія Just виводить на ринок м'ясо з пробірки


Компанія Just виводить на ринок м'ясо з пробірки

Американська компанія Just, в минулому відома як Hampton Creek, готує до запуску лінійку продуктів зі штучного м’яса. У лабораторії стартапу ведеться розробка наггетсів, ковбасок і імітації фуа-гра. Представники Just запевняють, що їм вдалося знизити витрати на виробничий процес. Саме велика вартість вважається головною проблемою культивованого м’яса.

До кінця року Just (в минулому Hampton Creek) першою в світі почне продаж м’ясних продуктів, вирощених в лабораторних умовах. Який саме вид м’яса буде виробляти компанія, поки не повідомляється. Як пише WIRED, в лабораторіях Just ведеться розробка штучних наггетсів, ковбасок чорізо і фуа-гра. Хоча журналісти видання побували на виробництві компанії, спробувати м’ясні продукти їм поки не вдалося. Глава Just Джош Тетрик заявив, що вони ще не готові для споживачів.

За кілька місяців компанії потрібно налагодити процес культивування м’яса і поліпшити його смакові властивості. Подробиці своїх розробок компанія не повідомляє, але, за словами Тетрика, вчені з Just застосовують метод вирощування м’яса без використання сироватки. Саме сироватка вважається одним з найдорожчих компонентів синтезованого м’яса. Щоб запустити ріст клітин, їх потрібно забезпечити не тільки поживними речовинами, а й білками – факторами росту, які якраз містяться в сироватці.

Just має не тільки власними розробки, а й найстарішу методику культивування м’яса, запатентовану голландським вченим Віллемом ван Еленом в 90-і роки. Технологія передбачає використання тваринних клітин. Їх поміщають в біореактор і постачають поживними речовинами, що веде до росту і відтворення клітин.

Однак подібний метод вимагає великих витрат. У 2013 році Бургерна котлета, вирощена в лабораторних умовах, обійшлася вченим в $300 000. За 4 роки м’ясо з пробірки подешевшало в 30 000 разів, але як і раніше коштує дорожче від звичайного м’яса. Але Тетрик запевняє, що Just вдалося знизити витрати настільки, щоб зробити продаж продукту комерційно вигідним.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування