Супрун хоче посилити відповідальність за відмову від вакцинації


Супрун хоче посилити відповідальність за відмову від вакцинації

Міністерство охорони здоров’я має намір ініціювати зміну законодавства, щоб передбачити додаткову відповідальність за невакцинацію. Про це повідомила в.о. глави відомства Уляна Супрун під час виступу у Верховній Раді.

“Потрібно внести зміни до законів, що регламентують питання вакцинації, і посилити відповідальність за відмову від вакцинації. Як це зроблено у всьому цивілізованому світі”, – зазначила в.о. міністра, і додала, що такі зміни будуть подаватися від Кабінету Міністрів.

Вона пояснила, що нинішній спалах захворюваності на кір виник тому, що в 2016-му році охоплення вакцинацією від кору було нижче 50%.

Також Супрун нагадала, що ще 22 серпня 2017 за результатами нарад у віце-прем’єра В’ячеслава Кириленка був розісланий спільний лист від Міністерства охорони здоров’я і Міністерства освіти і науки, яким було рекомендовано не допускати дітей, які не мають щеплень проти кору, до навчальних закладів трьох областей, де було найбільше уражених.

За оперативними даними Центру громадського здоров’я, за 2 тижні 2018 року (станом на 14 січня 2018) захворіли на кір тисяча 1285 осіб, серед них – 429 дорослих і 856 дітей (частка дітей – 67%).

Супрун знову повторила, що в Україні немає епідемії, а спостерігається підвищення рівня захворюваності та зареєстровано 102 спалахи в 16 регіонах станом на кінець 2017 року.

Найбільший рівень захворюваності за 2 тижні 2018 спостерігається в Івано-Франківській (275 випадків захворювання), Чернівецькій (274 випадки), Закарпатській (194 випадки) і Одеській (157 випадків) областях.

За 12 місяців 2017 згідно з оперативними даними Центру громадського здоров’я, в Україні зареєстровано 4782 випадки захворювання на кір (1292 випадки – дорослі і 3490 – діти).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування