Українцям розповіли, коли пенсії піднімуть на 20%


Українцям розповіли, коли пенсії піднімуть на 20%

Нове зростання пенсій українців намічено владою на 2019 рік, причому очікується, що воно буде вищим за інфляцію і стане автоматичним. Про це заявив заступник міністра соцполітики Микола Шамбір. А вже в цьому році Кабмін обіцяє перерахувати пенсії військовим, враховуючи, що їхні виплати не індексувалися з 2008 року, тобто 10 років, а ціни за ці роки зросли, за офіційними даними Держслужби статистики, майже втричі, повідомляє “Сегодня”.

За словами Шамбіра, головним пріоритетом пенсреформи було і залишається збільшення розміру пенсій. При цьому заступник міністра мав на увазі пенсіонерів, які отримують виплати за солідарною системою (із “спільного котла”).

“Створено систему, яка вводить щорічне підвищення пенсій в автоматичному режимі. Підвищення відбуватиметься за єдиними підходами та складе 50% від зростання середньої зарплати плюс 50% від збільшення рівня інфляції. Це дозволить збільшувати розмір пенсій, перекриваючи рівень інфляції і навіть більше. За попередніми розрахунками, в 2019 році таке підвищення складе до 20% розміру пенсій”, – заявив Шамбір.

Читайте також: Стало відомо, коли мінімальну зарплату можуть підвищити до 4200 гривень

У 2019-му, за словами прем’єра Володимира Гройсмана, середня пенсія підвищиться на 900 грн. Якби такий перерахунок був в 2017 році, то середній пенсіонер отримав би додатково до пенсії приблизно 550 грн, бо середня пенсія після осучаснення склала 2446 грн, а інфляція – понад 14%. Звичайно, тим, у кого пенсія мінімальна (+1453 грн), додали б всього близько 300 грн, а тим, у кого вона – максимальна (10 940 грн на 2017 рік), збільшення склало б понад 2000 грн.

У свою чергу, військовослужбовцям ЗСУ, співробітникам МВС, СБУ та іншим силовикам Кабмін обіцяє підняти пенсії, починаючи з січня цього року. Про це заявив віце-прем’єр Павло Розенко.

За розрахунками фахівців Мінсоцполітики, середнє підвищення пенсій силовикам складе 1500 грн, або 62% від їхньої нинішньої середньої пенсії (2420 грн), яка тепер навіть нижча, ніж у цивільних. Воно стосуватиметься майже 550 тис. військових пенсіонерів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua