З лютого для України розшириться доступ до ринків 42 країн


З лютого для України розшириться доступ до ринків 42 країн

Інструмент про приєднання України до Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморських (Пан-Євро-Мед) преференційні правила походження передали депозитарію Конвенції — Генеральному Секретаріату Ради ЄС, і таким чином Україна стане повноправним учасником Конвенції вже з 1 лютого 2018 року, — повідомила прес-служба Мінекономрозвитку.

Як нагадали у МЕРТ, Конвенція Пан-Євро-Мед — це інструмент, розроблений Європейським Союзом для співробітництва зі своїми торговельними партнерами, а також останніх між собою. Участь України в Конвенції сприятиме створенню умов для спрощення торгівлі і збільшення українського експорту. Це також дозволить розширити присутність наших товарів на ринках третіх країн, з якими укладено угоди про вільну торгівлю, а саме ЄС, ЄАВТ (Європейська асоціація вільної торгівлі), Чорногорією, Молдовою і Македонією.

«Приєднання України до Пан-Євро-Мед сприятиме зростанню нашого експорту не тільки в ЄС, але і на ринки третіх країн. Українським товарам буде розширено доступ на ринки 42 країн і територій, що диверсифікує експорт з України. Також процес приєднання до Конвенції дає можливість бізнесу вже сьогодні планувати свою діяльність на перспективу», — розповіла Торговий представник України – заступник голови Мінекономрозвитку Наталія Микольська.

Як відомо, регіональна конвенція про пан-євро-середземноморські преференційні правила походження була ухвалена в 2012 р. за ініціативою Європейського Союзу. Зараз Пан-Євро-Мед об’єднує країни ЄС, ЄАВТ, Туреччину, Албанію, Боснію і Герцеговину, Македонію, Сербію, Чорногорію, Алжир, Єгипет, Ізраїль, Йорданію, Ліван, Марокко, Палестину, Сирію, Туніс, Фарерські острови, Молдову. В процесі приєднання до Конвенції перебуває Грузія.

Довідка Finance.ua:

  • Частка українського експорту до країн – учасниць Пан-Євро-Мед вже зараз становить понад 50%.
  • З них 40% — до країн ЄС.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua