Штучний інтелект Google навчився оцінювати фотографії з погляду естетичної привабливості


Штучний інтелект Google навчився оцінювати фотографії з погляду естетичної привабливості

Компанія Google продовжує експериментувати з штучним інтелектом. У рамках одного зі своїх проектів вона навчила систему ШІ виконувати роль мистецтвознавця.

Так, система Neural Image Assessment (NIMA) використовує нейронну мережу для оцінки фотографій з точки зору їх технічної якості та естетичної краси. Вона навчена на наборах зображень з гістограмою рейтингів (наприклад, на конкурсних фотографіях), які дають уявлення про загальну якість зображення в різних сферах, а не тільки єдиний середній бал або високий/низький рейтинг.

Такий підхід може використовувати референсні довідкові фотографії, якщо вони доступні, але він також може звернутися до статистичних моделей, якщо немає ідеальних цільових знімків.

В результаті нейронна мережа досить близько відтворює середні оцінки людей при визначенні якості фотографії. Це може бути затребувано в додатках для роботи з фотографіями.

Наприклад, ШІ зможе швидко відсортувати велику кількість фотографій і відібрати тільки найкращі знімки, а неякісні і розмиті зразки одразу відправити у кошик.

У Google також запевняють, що така система може бути корисна і при редагуванні фотографій, наприклад, для тонкого налаштування інструментів автоматичного редагування. У підсумку, програма зможе налаштувати параметри експозиції, яскравості, контрастності, насиченості і т. д., виходячи з естетичної привабливості, а не набору довільних значень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua