На Apple посипалися позови за навмисне уповільнення смартфонів iPhone


На Apple посипалися позови за навмисне уповільнення смартфонів iPhone

Що ж, цього цілком варто очікувати. Після вчорашніх одкровень Apple щодо уповільнення продуктивності деяких моделей смартфонів iPhone (iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7 і iPhone SE) заради продовження терміну їх роботи невдоволення споживачів цим досить суперечливим рішенням стрімко переросло в судові позови. На цей момент відомо вже як мінімум про два подібні позови проти Apple, один з яких є колективним. Обидва вони подані в США, повідомляє 9to5mac.

Особистий позов подав житель Лос-Анджелеса і власник iPhone 7 Штефан Богданович. Позивач вважає, що Apple порушила його права і права інших споживачів, одноосібно і без згоди прийнявши рішення знизити продуктивність смартфонів iPhone з метою продовження терміну служби акумулятора.

Також позивач звинувачує відповідача в нечесному веденні бізнесу. Кажучи конкретніше, Штефан Богданович вважає, що Apple турбували зовсім не споживачі, а особиста вигода. Мовляв, купертинівський гігант таким чином підштовхує клієнтів до оновлення на більш нові моделі. Позивач вимагає, щоб виробник негайно припинив подібну нечестиву практику і виплатив йому компенсацію за незручності. Ступінь вини Apple і розмір компенсації належить визначити суду.

Другий позов подали п’ятеро жителів штатів Іллінойс, Огайо, Індіани і Північної Кароліни. Це позов кваліфікований як колективний. Тобто, в майбутньому до нього можуть приєднатися й інші споживачі, які вважають, що цією «турботою» Apple порушила їхні права.

У заяві йдеться, що компанія спроектувала iOS таким чином, щоб уповільнювати процесори iPhone 5, iPhone 6 і iPhone 7. Що цікаво, Apple в своїй заяві не згадувала модель iPhone 5 серед тих, до яких застосовувалася функція. Позивачі називають рішення Apple «обурливим, неетичним і нечесним», а також вважають його таким, що порушує закони про захист прав споживачів. Як і Богданович, вони вимагають компенсації шкоди без зазначення конкретної суми.

Можна не сумніватися, що це лише початок, і в майбутньому будуть і інші подібні позови. Також можна бути упевненим, що Apple була готова до такого сценарію розгортання подій. Єдине питання викликає те, яку стратегію вибере виробник – захоче вирішити все максимально швидко і мирно або ж волітиме затягнути справу на кілька років. Благо, фінансові ресурси і судова система США дозволяють компанії судитися роками, про що ми вже неодноразово згадували в інших новинах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування