У Amazon або Facebook в 2018 році з'явиться свій банк


У Amazon або Facebook в 2018 році з'явиться свій банк

Експерти з світової фінтех-спільноти підготували прогнози для індустрії на 2018 рік, пише Fortune. Прогнози стосуються електронних платежів, управління активами та інших технологій у сфері фінансових послуг. Так, у 2018 році широке поширення отримають сервіси управління платежами голосом через Alexa або Siri, а в Facebook або Amazon може з’явитися власний банк.

Мет Харіс з Bain Capital Ventures прогнозує, що в 2018 році будуть все частіше звучати фрази «Siri, купи мені це за допомогою моєї картки Visa» або «Alexa замов мені, використовуючи іншу картку». Він вважає, що голос — ідеальний інтерфейс для платежів майбутнього.

Що стосується всієї системи електронних платежів, то тут продовжать розвиток компанії, що забезпечують обробку транзакцій при здійсненні покупок. І поки великі гравці, на кшталт JPMorgan Chase, були орієнтовані на великих офлайнових продавців, зростаючий сектор e-commerce йде від них до невеликих стартапів.

Рітейлери формату Wal-Mart давно мріяли зайнятися банківською справою, і ймовірно, що в 2018 році регулятори їм дозволять. Це означає, що не за горами поява таких фінансових компаній, як Bank of Amazon або Facebook Financial. І це проблема для традиційних банків. ІТ-компанії мають низку переваг. Головне — вони набагато краще знають своїх клієнтів. Це дозволить їм зробити обслуговування максимально індивідуальним, таким, яким не зможе зробити жоден звичайний банк. І це все при високій лояльності до бренду.

За останні 12 місяців 2017 з’явилося безліч сервісів, що з’єднують людей з автоматизованими роботами-порадниками, які допомагають керувати заощадженнями і примножувати їх. І в 2108 році ця тенденція продовжить розвиток.

Більш великі і традиційні банки, щоб залучити якомога більше молодих клієнтів, почнуть пропонувати чат-ботів для допомоги в управлінні активами. Експерти прогнозують, що до 2020 року під управлінням цифрових помічників буде знаходиться $1 трлн. Якщо раніше домінували невеликі стартапи, то в подальшому більша їх частина буде витіснена великими банками, що вступили в гру.

Експерти з Andreessen Horowitz прогнозують, що в 2018 році великі інвестори не будуть вкладати в нові фінтех-компанії. Цей період минув. Зараз на фінтех-ринку є вже відомі гравці, які підійшли до другого етапу розвитку. На розширення потрібні гроші, і інвестиції підуть у вже відомі та успішні компанії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування