Всередині біологічної системи вперше створили квантову заплутаність


Всередині біологічної системи вперше створили квантову заплутаність

Як повідомляє Science Daily, дослідники з Північно-Західного університету (США) створили квантову заплутаність всередині біологічної системи. Це відкриття буде сприяти фундаментальному розумінню біології і, можливо, дозволить створити «живі» інструменти, що використовують закони квантової механіки.

Квантова заплутаність є одним з найбільш інтригуючих проявів законів квантової механіки. Це явище, при якому дві частинки — атоми, фотони або електрони — підтримують зв’язок, навіть якщо знаходяться на протилежних кінцях Всесвіту. Навчившись використовувати заплутаність, ми зможемо обмінюватися повідомленнями, які неможливо зламати, і в кінцевому рахунку створити надшвидкий «квантовий інтернет».

Дослідники з Північно-Західного університету зацікавилися, чи можна побудувати квантову машину на біологічному субстраті. Для цього вони використовували зелені флуоресцентні білки, які відповідають за біолюмінесценцію і широко використовуються в біомедичних дослідженнях. Команда спробувала заплутати фотони, що генеруються флуоресціюючими молекулами всередині бочкоподібних білків водоростей, піддаючи їх спонтанному чотирихвильовому змішуванню. Підсумком стала успішна поляризація (один з видів заплутування) пари фотонів — це означає, що напрями коливань світлових хвиль у них виявилися пов’язаними. Білки, що оточували флуоресціюючі молекули, захищали заплутування від руйнування.

Довівши можливість квантового заплутування біологічних часток, дослідники планують в подальшому створити біологічний субстрат для квантової машини і визначити, чи буде він працювати ефективніше, ніж синтетичний.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування