НБУ має намір до кінця року запустити "пілот" з врегулювання проблемного боргу єдиної особи в кількох банках — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ має намір до кінця року запустити "пілот" з врегулювання проблемного боргу єдиної особи в кількох банках

Кредит&Депозит
851
Національний банк України (НБУ) має намір до кінця поточного року запустити пілотний проект щодо врегулювання проблемної заборгованості в деяких банках, які мають спільних боржників, повідомила заступник голови центробанку Катерина Рожкова.
“Ми будемо намагатися за участю радників і фахівців врегулювати таку заборгованість, щоб полегшити життя банків і врятувати потужності тих позичальників, які дійсно можуть працювати і далі. Це наша внутрішня велика робота”, – сказала вона під час засідання Вищої експертної ради при Раді НБУ.
Заступник голови НБУ пояснила, що центробанк взяв на себе відповідну ініціативу, оскільки бачить, що банки часто не можуть між собою домовитися щодо врегулювання заборгованості спільних боржників.
“У нас є боржник, загальна заборгованість якого у банківській системі становить 12 млрд грн. Вона зосереджена в дев’яти банках і є проблемною у всіх дев’яти банках. Ми отримали від всіх банків плани, що вони мають намір робити з цією заборгованістю. Один із дев’яти відповів, що буде подавати на банкрутство, чотири – що вони будуть чекати погашення і ще чотири написали, що у них розроблені і майже підписані плани реструктуризації. Я хочу сказати, що подібна ситуація ніколи не вирішиться з багатьох причин. Одна з них – якщо хтось подасть на банкрутство, то решта вісім банків вже будуть чекати чогось іншого. А оскільки в Україні немає нормального закону про банкрутство, то навряд чи вони взагалі щось отримають”, – сказала К. Рожкова.
Крім цього, додала заступник голови НБУ, такими ситуаціями часто користуються самі боржники, які як тільки бачать нестабільну ситуацію в банківській системі, одразу ж відмовляються кому-небудь що-небудь повертати.
“Тому у нас в планах до кінця року запустити пілотний проект з врегулювання проблемної заборгованості в деяких банках, які мають спільних боржників, і провести з ними роботу, як з банками, так і з боржниками та їхніми власниками”, – сказала К. Рожкова.
Як повідомлялося, частка поганих кредитів у кредитному портфелі українських банків на початок жовтня 2017 року становила 56,4%, а без урахування найбільшої фінустанови країни, що належить державі – Приватбанку – 47,5%. При цьому в Приватбанку вона становить 85,9%, у інших держбанків – 59,3%.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас