НКРЕКП: за формулою Роттердам+ в тариф закладають ціну вугілля, нижчу за його реальну вартість в Роттердамі


НКРЕКП: за формулою Роттердам+ в тариф закладають ціну вугілля, нижчу за його реальну вартість в Роттердамі

Ціна вугілля, яку НКРЕКП пропонує закласти в ОРЦ за формулою Роттердам+, нижче міжнародних індексів і ціни держшахт. Про це йдеться в офіційній презентації НКРЕКП щодо формування оптово-ринкової ціни електроенергії на 2018 рік.

За пропозицією Комісії, ціна вугілля, закладена в тарифі, складе $89,58 за тонну. При цьому станом на жовтень 2017 року реальна ціна американського вугілля – $110 за тонну, вугілля з ПАР – $100 за тонну, за індексом API2 (порт Роттердам) за жовтень 2017 року – $91,73 за тонну. Навіть ціна вугілля держшахт, яку затвердив Міненерго з 1 листопада, вище закладеної в тарифі, – на рівні $91,58 за тонну.

Крім того, згідно затвердженого Мінпаливом прогнозного балансу, буде знижена частка виробництва електроенергії АЕС та ГЕС, а в 2018 році буде знижена частка виробництва електроенергії ТЕС, ТЕЦ і ВДЕ буде збільшена.

Читайте також: "Роттердам+" у дії: тарифи ТЕС можуть зрости на 25%

Нагадаємо, в березні 2016 року Національна комісія регулювання енергетики і комунальних послуг затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.

Згідно з новою методикою, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації обчислюється за формулою «середня вартість вугілля в порту Роттердам за останні 12 місяців плюс вартість його доставки в Україну».

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Весь ринок:Енергетика
Все, що ми знаємо про:НКРЕКП
В Контексті Finance.ua
Опитування