IEEE представив три нові закони робототехніки


IEEE представив три нові закони робототехніки

Інститут інженерів електротехніки та електроніки (IEEE) оголосив про розробку трьох нових стандартів етики для штучного інтелекту. Вони повинні зробити людське благополуччя пріоритетом при розвитку високих технологій.

Поширення роботів і безпілотних транспортних засобів в найближчі десятиліття приведе до значних змін в суспільстві. Соціальні проблеми і переваги, які може принести ШІ, стають темою гарячих обговорень. На жаль, в подібних дискусіях люди часто спираються на уяву та ідеї з наукової фантастики, а не на реальність. IEEE, найбільше в світі об’єднання інженерів, має намір взяти участь у виробленні рішень, які стануть основою для мирного існування людей і машин. При цьому організація буде спиратися на наукові факти і досвід учасників, а не на домисли.

Щоб підтримати благополуччя людей в світі розумних машин, експерти IEEE представили проект трьох етичних стандартів розвитку ШІ. Вони включають в себе такі пункти:

1. Стандарт для етичного впливу роботизованих і інтелектуальних систем

У цьому стандарті розглядаються дії ШІ, що приховано або явно впливають на поведінку і емоції людини. Щоб роботи дотримувалися в цьому питанні загальноприйнятої етики та принципів моралі, інженери і філософи повинні спільно працювати при розробці подібних систем.

2. Стандарт відмовостійкості

Роботизовані системи в процесі роботи потенційно можуть завдати шкоди людям і навколишньому середовищу. Необхідно впровадити стандарт для створення ефективних заходів безпеки, що знижують ризик помилок, і безпечного припинення експлуатації скомпрометованих систем. Цей стандарт встановлює чіткі процедури оцінки, тестування та сертифікації відмовостійкості роботизованих систем.

3. Стандарт для впливу ШІ на добробут суспільства

Творці ШІ – програмісти, інженери, технологи – повинні враховувати, як вироблені ними пристрої змінять добробут людей з точки зору продуктивності праці та економічного зростання. У цьому стандарті визначається, які показники людського добробуту необхідно брати до уваги при впровадженні тих чи інших інтелектуальних систем. Це забезпечить основу для узгодження даних між різними фахівцями.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua