"Нафтогаз" втратив усі власні родовища газу


"Нафтогаз" втратив усі власні родовища газу

НАК “Нафтогаз України” позбавлено прав на розробку Будищансько-Чутівської, Оболонської та Писарівської газоносних площ.

Відповідну постанову 14 листопада виніс Апеляційний адміністративний суд Києва, який залишив у силі ухвалене у вересні рішення Окружного адмінсуду.

Анулювання спецдозволів на користування надрами “Нафтогазу” здійснено за ініціативою Державної служби геології та надр, до якої з відповідним клопотанням 2016 року звернулися депутати Полтавської облради.

Приблизно в цей же час лист аналогічного контексту надійшов у Міністерство екології та природних ресурсів, що є куратором Геослужби, від народного депутата Сергія Капліна.

У своєму запиті Каплін називає промисел вуглеводнів “непрофільною для “Нафтогазу” діяльністю”.

Формальним приводом для прийняття рішення про анулювання трьох спецдозволів “Нафтогазу” є невиконання програми робіт на родовищах.

У НАК пов’язують це з несвоєчасним затвердженням Кабміном фінансових планів компанії, через які і відбувався збій у фінансуванні розробки родовищ.

Будищансько-Чутівська, Оболонська і Писаревська – єдині ліцензійні площі з видобутку газу в розпорядженні у “Нафтогазу”.

За 5 років підготовки цих територій до видобутку в них НАКом було вкладено більш ніж 600 млн грн.

У 2016 році депутати Полтавської облради піднімали питання про необхідність перепрофілювання спецдозволів на користування надрами “дочки” “Нафтогазу” – “Укргазвидобування” в угоди про розподіл продукції, які передбачають залучення приватних структур.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування