У НБУ закликали повернути держрегулювання цін, щоб уповільнити інфляцію


У НБУ закликали повернути держрегулювання цін, щоб уповільнити інфляцію

Голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин вважає за доцільне відновлення роботи Державної цінової адміністрації та державного регулювання цін на продукти харчування для зниження темпів інфляції.

Про це він написав на своїй сторінці в мережі Facebook.

«Аналізуючи наслідки рішення уряду про скасування регулювання цін на продукти харчування, вважаю його передчасним, оскільки в умовах монополізованої економіки України воно призвело до підвищення темпів інфляції. Вважаю за доцільне відновлення роботи Державної цінової адміністрації, яка на етапі переходу економіки України від рецесії до зростання здійснювала б контроль за ціноутворенням, на яке в даний час ринок має дуже односторонній специфічний вплив – зростанням споживчих цін», – написав він.

Читайте також: Зростання цін і держборгу: МВФ оновив прогнози для України

За словами Данилишина, зараз в Україні спостерігається типова інфляція пропозиції – під впливом зносу основних виробничих фондів, низької ефективності та продуктивності праці, збільшення вартості обладнання, сировини і напівфабрикатів зростає собівартість продукції. «Через збільшення витрат виробники змушені піднімати відпускні ціни. Це транслюється в роздрібні ціни. Тобто ключовим фактором динаміки споживчих цін зараз є збільшення собівартості продукції», – написав він.

Данилишин зазначив, що вплив НБУ на рівень інфляції істотний, але він не має визначального значення. «Сильний вплив на зростання споживчих цін мають фактори, які не підконтрольні НБУ. Серед них, разом зі скасуванням регулювання цін на продукти харчування, – зростання адміністративно регульованих тарифів на послуги ЖКГ, збільшення цін виробників промислової та сільськогосподарської продукції. Ці фактори діють на боці витрат, тому НБУ обмежений у протидії зростанню цін», – зазначив голова Ради Нацбанку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
В Контексті Finance.ua
Опитування