Експерт: ОСББ та теплокомуненерго не повинні відповідати за проблеми, які створює держава через субсидії


Експерт: ОСББ та теплокомуненерго не повинні відповідати за проблеми, які створює держава через субсидії

В Україні склалася справді загрозлива ситуація, коли будинки можуть не підключати до теплопостачання через борги держави з пільг та субсидій. Хоча громадяни об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) та теплокомуненерго не повинні відповідати за створені державою проблеми. Таку думку висловила координатор житлово-комунальних програм громадянської мережі «Опора» Тетяна Бойко, передають «Українські новини».

«Ситуація надзвичайно загрозлива. Тому що, за нашими даними, по Україні з травня-липня компаніям не відшкодовуються кошти по пільгах та субсидіях. Перший заступник міністра фінансів (Оксана Маркарова) повідомила, що станом на 1 жовтня борг – 10 млрд (гривень). Це було ще до початку опалювального сезону. Можна спрогнозувати, що якщо коштів на погашення боргу не буде, то заборгованість до кінця 2017 року може сягнути 30 млрд гривень. Коштів фізично немає, тому у компаній-постачальників з цієї причини відсутні оборотні кошти», – зазначила Бойко.

На думку експерта, ОСББ не повинні відповідати за проблеми, які виникли у зв’язку з невідшкодуванням коштів по субсидіях. Для вирішення своїх проблем громадянам і ОСББ варто активніше виносити цю проблему у публічну площину.

«Жителі таких будинків можуть лише більше писати листів – депутатам, прем’єр-міністру, потрібно висвітлювати питання у публічній площині, іншого варіанту немає. Підприємства ЖКГ виявилися заручниками цієї всієї ситуації із субсидіями. Грошей на субсидії немає, і це проблема. Потрібно зараз будинки підключити до тепла, але тиснути на уряд з тим, щоб він виділив кошти», – впевнена експерт.

За її словами, є інформація, що Верховна Рада України може незабаром розглянути питання збільшення суми фінансування субсидій у 2017 році на 10 млрд гривень.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua