Депозитні ставки не зростатимуть


Депозитні ставки не зростатимуть

Банкіри не хочуть підвищувати ставки за депозитами слідом за підвищенням облікової ставки. На ринку спостерігається надлишок ліквідності, тому банки не готові залучати клієнтів надто високими ставками. Незважаючи на те, що ставки і так перебувають на мінімальному з 2011 року рівні, прибутковість вкладів продовжить знижуватися.

Банки не планують підвищувати процентні ставки за депозитами після підняття облікової ставки Нацбанком відразу на 1 п. п. до 13,5% річних. Облікова ставка є індикатором вартості грошей, але прибутковість депозитів для населення залежить від інших факторів. Тому автоматичної реакції зараз не буде. «Підвищення облікової ставки не вплине на вартість залучених банком коштів від населення», – говорить директор з розвитку роздрібного бізнесу Альфа-Банку та Укрсоцбанку Олексій Пузняк.

Прибутковість за депозитами зараз знаходиться на рекордно низькому рівні за останні шість років. За даними НБУ, банки залучають довгострокові гривневі ресурси у населення в середньому під 13,7% річних, короткострокові – під 13,3%. Заощадження в іноземній валюті приносять майже в чотири рази менший прибуток – 3,8% і 3,1% відповідно. Такі ставки банки пропонували українцям у 2011 році.

В останні роки вклади в гривні приносили в середньому вище ніж 20% річних. Але зараз 12-місячний індекс UIRD, який відображає пропозиції 20 банків з найбільшими портфелями депозитів населення, впав до 14,3%, 6-місячний – 14,14%. UIRD за вкладами в доларах (3,77% і 3,13%) і євро (2,7% і 2,07%) зменшився в рази.

Зараз максимальну прибутковість за річним гривневим вкладом можна отримати в банках з російським капіталом: банку «Форвард» – 18,25%, ВТБ Банку – 17,5%, БМ Банку – 17,25%. Державні ПриватБанк та Ощадбанк пропонують за річним вкладом максимум 13% річних, а Укргазбанк – 14%. Різні бонуси можуть додати до ставки ще 1-1,5 п. п. А, наприклад, Креді Агріколь Банк та УкрСиббанк готові платити до 10%.

До кінця року динаміка ставок не зміниться. «Ми не очікуємо на ринку кардинального і масового збільшення ставок за депозитами фізосіб через зростання облікової ставки. Швидше за все, зросте вартість короткострокового ресурсу на 0,5-1 п. п., ставки за довгостроковими депозитами залишаться на попередньому рівні», – говорить головний скарбничий Альтбанку Наталія Жиленко.

При цьому падіння ставок, швидше за все, сповільниться. «На даний момент рухів за ставками не заплановано. Але попит на валютні депозити досить великий, тому рішення про перегляд ставок ще може бути прийнято», – зазначає Олексій Пузняк. «Все буде залежати від стабільності гривні в даний період. Наш погляд: мінімальний розмір ставок за довгостроковими депозитами строком від 12 місяців у гривні – 15-16% річних, в валюті – 3-4% річних. За вкладами на 6 місяців ставки нижче – 14-14,5% у гривні та 2,5-3% у валюті», – вважає заступник начальника управління роздрібного та малого бізнесу Індустріалбанку Костянтин Варнін.

Новорічне диво скасовується

Традиційно банки щедрі на високі ставки напередодні новорічно-різдвяних свят. Ощадбанк, як і інші банки, традиційно готує своїм вкладникам подарунки до Нового року у вигляді підвищених процентних ставок за депозитами або акційних депозитів. До кінця 2017 року банк планує перед зимовими святами запропонувати підвищену ставку за чинними короткостроковими депозитними програмами в національній валюті. Але таке підвищення матиме тимчасовий характер і не вплине на загальний тренд на зниження відсотків за депозитами», – розповіли в Ощадбанку.

Однак установ, де можна буде відкрити святковий вклад на більш вигідних умовах, буде менше, ніж зазвичай. «Зараз ми пропонуємо в рамках програми «Місяць заощаджень», спрямованої на підвищення фінансової грамотності та користування банківськими продуктами, плюс 1 п. п. до існуючих ставок депозиту у гривні при розміщенні онлайн. Додаткових акцій не плануємо, оскільки поточний рівень ліквідності більш ніж достатній», – говорить Олексій Пузняк. «Проведення акцій з підвищеними ставками актуальне, коли йдеться про необхідність у залученні ресурсів. В Індустріалбанку стабільний депозитний портфель, тому необхідності в подібних акціях немає», – додав Костянтин Варнін.

Вікторія Руденко

Бонус до депозиту від Finance.UA:

Нагадаємо, на порталі Finance.UA працює спеціальна програма Бонус до депозиту. За її допомогою можна суттєво збільшити процентну ставку за вкладом!

Як це зробити? Лише три кроки:

1. Заходьте на сторінку Бонус до депозиту від Finance.UA.

2. Обирайте зручну для вас програму від банків у гривні, доларах або євро.

3. Оформляйте заявку на сайті!

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua