Швейцарські вчені розробили першого їстівного робота


Швейцарські вчені розробили першого їстівного робота

Вчені з Федеральної політехнічної школи в Лозанні представили робота, повністю виготовленого з їстівних матеріалів. Дослідники вважають, що в майбутньому мікроботи, яких можна їсти, відкриють нову сторінку високотехнологічної медицини, пише Quartz.

Вчені з Лабораторії інтелектуальних систем Федеральної політехнічної школи в Лозанні (EPFL) створили робота, який став сенсацією в сфері м’якої робототехніки. Він виготовлений з повністю їстівних матеріалів: желатину і гліцерину. Всі деталі, від маніпулятора до датчиків, батарей і транзисторів, їстівні.

Це не означає, що вживати таких роботів на вечерю – хороша ідея. За словами творців, новий робот не дуже хороший на смак, але зате відмінно справляється з медичними завданнями, при цьому повністю перетравлюється і не викликає алергії.

Поява їстівних роботів означає, що в майбутньому можуть бути створені подібні пристрої набагато меншого розміру, які могли б лікувати людей зсередини. Однак поки головним застосуванням желатину в робототехніці є суперм’які шупальца для робота-маніпулятора.

«Деталі таких їстівних роботів можуть бути змішані з поживними або фармацевтичними компонентами, – говорить Даріо Флореан, глава групи дослідників EPFL. – Найперспективнішим нам здається використання їстівних роботів для внутрішніх досліджень організму, а також для транспортування продуктів харчування, оскільки робот не вимагає додаткового корисного навантаження, бо сам є їжею».

На думку вчених, їстівні роботи можуть бути корисні для порятунку і лікування людей в важкодоступних місцях, наприклад, в печерах або шахтах. Крім того, оскільки їстівні матеріали здатні генерувати електричну енергію, окремі частини роботів можуть працювати автономно, подібно до щупалець восьминога.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua