З Bitcoin можуть почати брати податки


З Bitcoin можуть почати брати податки

Поки у всьому світі криптовалюта набирає обертів, у нас нарешті визначилися з її статусом. Нацбанк України по суті не визнав біткойни валютою. “Сегодня” дізналася, що це означає для українських власників криптовалюти.

Якщо в 2009 році за один долар США давали 1,3 біткойна, то вже сьогодні курс зріс до 3,5 тис. доларів за один біткойн. “Видобувають” або “майнять” (від англ. “to mine” – видобувати) криптовалюту прості користувачі інтернету. Вони встановлюють спецпрограми на свій комп’ютер (має бути досить потужним), яка реєструє транзакції з біткойнами з усього світу, створюючи особливу базу даних – блокчейн. Запис всіх операцій в блокчейн називається “майнінгом” – саме за нього користувачі і винагороджуються біткойнами.

Нацбанк остаточно визначив статус біткойна в Україні, не визнавши його ні валютою, ні платіжним засобом. Про це повідомив заступник глави НБУ Олег Чурій.

Таку ж позицію зайняв і голова Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку Тимур Хромаєв. “Тут немає ніякого інформаційного супроводу і ніякого захисту прав інвесторів”, – підкреслив він.

Експерти зазначають, що заява Нацбанку означає, що біткойни визнані активами (те, що приносить дохід), а тому таке рішення матиме наслідки для майнерів і власників цієї криптовалюти.

“Власники біткойнів, як і їх добувачі, тепер повинні будуть платити податки з отриманих доходів від торгівлі криптовалютою – 18% прибуткового податку і 1,5% військового збору”, – розповів керуючий партнер компанії Capital Times Ерік Найман.

Також фінансист додав, що біткойни тепер поза компетенцією НБУ: “Біткойни не визнано грошима, а тому Нацбанк не буде їх контролювати. Це питання тепер повинна буде регулювати податкова”.

Офіційно в ДФС введення податку на біткойни поки не коментують, але в довідковій відомства нам заявили, що біткойнами не можна розплачуватися як фіз-, так і юрособам. Нагадаємо, що раніше в Нацбанку заявили, що сам “майнінг” не порушує закон.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua