Євросоюз має намір посилити покарання за злочини, пов'язані з криптовалютами


Євросоюз має намір посилити покарання за злочини, пов'язані з криптовалютами

Європейська Комісія готується розробити нові заходи покарання за пов’язані з криптовалютами кіберзлочини. Про це пише CoinDesk.

Як зазначає видання, в нещодавньому прес-релізі виконавчий орган Європейського Союзу повідомив про те, що незабаром буде представлена ​​нова директива щодо протидії кіберзлочинності. Також мова йде про створення Європейського агентства з кібербезпеки, на яке буде покладено це завдання.

В цілому, Єврокомісія пропонує посилити заходи покарання за причетність до кіберзлочинів, включаючи кіберздирство. Приводом для такого рішення стало поширення вірусів-вимагачів у європейському регіоні і за кордоном.

“Запропонована директива покликана розширити можливості правоохоронних органів у боротьбі з кіберзлочинністю шляхом включення в класифікацію злочинів, пов’язаних з інформаційними системами, сферу платіжних операцій з криптовалютами”, – зазначили представники Єврокомісії.

Документи з відкритих джерел вказують на те, що можливі зміни правових норм можуть торкнутися не тільки кіберздирників.

Читайте також: WSJ: якщо ціна Bitcoin залежить від того, чи зможе він замінити долар, то його вартість дорівнює $0

В окремому офіційному релізі про “шахрайство з безготівковими платежами” йдеться, що існуюча нормативно-правова база не забезпечує належний рівень протидії технологічним злочинам.

“Існуючі правила протидії шахрайству з безготівковими платежами викладені в Рамковому Рішенні Європейської Ради 2001/413/JHA від 2001 року. Очевидно, що ці правові норми більше не відображають об’єктивну реальність і неефективні проти нових викликів і сучасних технологій, зокрема – цифрових валют і мобільних платежів”, – сказано в документі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua