У США завершується будівництво найпотужнішого суперкомп'ютера


У США завершується будівництво найпотужнішого суперкомп'ютера

У наступному році в Національній лабораторії Оук-Рідж (штат Теннессі) буде запущено найбільший в США суперкомп’ютер, в 200 тисяч разів потужніший за найучасніший ноутбук, який споживає енергію, як 12 тисяч будинків, пише Wired.

Новий суперкомп’ютер під назвою Summit буде в 10 разів потужніший за свого попередника — Titan Oak Ridge, який пропрацює рік після запуску Summit, а потім піде в утиль. За словами Wired, 5 років — середня «тривалість життя» суперкомп’ютерів.

Summit, як і будь-який суперкомп’ютер, буде знаходитися в кабінетах і шафах. Titan складається з 18688 вузлів, в кожному з яких знаходиться один CPU (центральний процесор) і один GPU (графічний процесор), а Summit — з 4600 вузлів, що складаються з двох CPU і шести GPU.

Кожен з 4600 вузлів має обчислювальну потужність в 40 терафлопс, що не мало. Флопс — це кількість операцій з плаваючою комою на секунду. Для порівняння, шестиядерний персональний комп’ютер Intel Core i7-4930K (Ivy Bridge) з частотою 3,7-4,2 ГГц має потужність 130-140 гігафлопсів. Таким чином, на піку Summit досягне потужності в 200 петафлопсів, — мільйони мільярдів операцій на секунду.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua