ПриватБанк можуть розділити на три окремі фінустанови


ПриватБанк можуть розділити на три окремі фінустанови

Виконуюча обов’язки голови правління Приватбанку Галина Пахачук в інтерв’ю Мінфіну висловила думку про неприпустимість поділу фінустанови на три самостійні банки. Разом з тим Пахачук не стала заперечувати, що така ідея має місце.

«Що ми зробимо? Що кому віддамо? Електронний бізнес? Навіщо? Від того, що ми поділимо великий ПриватБанк, в якому є 2200 відділень, і замість 2200 вивісок Привату по всій країні з’являться вивіски Банку 1, Банку 2 і так далі, хто і що виграє?» – прокоментувала вона чутки про можливу реорганізацію фінустанови.

За її словами, говорити про повний або частковий продаж банку можна тільки через кілька років, коли буде завершена робота з його стабілізації.

«Сьогодні ведеться велика робота з приведення банку до «свідомості», багато судів і так далі. Як можна продавати банк, який судиться по всьому світу, щодо якого тривають судові розгляди? Тільки через 3-5 років можна буде показувати банк потенційним покупцям», – додала вона.

Пахачук вважає, що держава зобов’язана зберегти контроль над банком. Більш того, фінустанова має стати основним держбанком країни.

«Приват повинен бути домінуючим державним банком, але не зі 100% державною часткою. Наприклад, 49% акцій банку можуть бути виведені на IPO, і тоді капітал банку прийде ззовні, і це буде інша структура капіталу, інша структура ризиків та відповідальності. Сьогодні жоден банк в Україні не має більшої частки власників — фізичних осіб. Наші радники з підготовки бачення ролі Приватбанку в банківському секторі країни — Baker McKenzie, приступили до спільної з нами роботи 21 серпня. Через 8 тижнів вони повинні допомогти нам спільно дати відповідь на запитання про сильні і слабкі сторони банку, показати роль і можливості Приватбанку в Україні», – сказала вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПриватБанк
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування