Кравцов розповів, як буде боротися з корупцією в УЗ


Кравцов розповів, як буде боротися з корупцією в УЗ

Виконуючий обов’язки голови правління “Укрзалізниці” Євген Кравцов має намір повернутися до формування повноцінного комплаєнс-офісу компанії, який буде перевіряти процедури на предмет можливих корупційних зловживань з боку співробітників УЗ.

Про це він повідомив в інтерв’ю РБК-Україна.

“Якщо говорити про корупцію в УЗ, то, я вважаю, сама компанія зсередини повинна змінити свій підхід до боротьби з цим явищем. Зараз в УЗ є тільки служба безпеки, яка займається виявленням негідників. Але ефективної системи, яка виключала б можливість зловживань, УЗ, на жаль, не створено. А в корпоративному світі існують загальноприйняті механізми, наприклад, так званий compliance office, який відповідає за правильність побудови і роботи різноманітних процедур та систем у компанії, що і дозволяє уникнути проявів корупції”, – зауважив Кравцов.

За його словами, тільки усуваючи недоліки у процедурі прийняття рішень можна ефективно боротися з корупцією, інакше “скільки б ми негідників не ловили за руку, що вони комусь підіграють на тендерах, то все одно такі будуть”.

“Я бачу в пріоритеті і створення такої системи попередження корупційних ризиків в найкоротші терміни… Всі моменти, де є ризик корупції, повинні відслідковуватися незалежним органом – compliance office, який буде працювати всередині УЗ, але не матиме прямого підпорядкування одній особі в УЗ, навіть голові правління. Це буде зроблено для того, щоб уникнути тиску на цей орган. Він буде звітувати тільки перед усім правлінням, наглядовою радою та акціонером – Кабміном. У своєму звіті він буде прямо вказувати, що, наприклад, у таких-то і таких-то процедурах тендерів є прогалини, якими можуть скористатися корупціонери. Крім того, цей орган буде пропонувати варіанти зміни системи, щоб прибрати ці корупційні ризики”, – сказав Кравцов.

На питання про збільшення кількості перевірок УЗ правоохоронними органами в. о. голови правління зазначив, що, на його думку, їх не стало більше, а просто зараз більш активно обговорюють. “Перевірок і кримінальних справ було досить багато і раніше”, – сказав він.

Відзначимо, що розмови про формування compliance office у ПАТ “Укрзалізниця” ведуться з самого початку утворення компанії (почала працювати з 1 грудня 2015 року). В березні 2016 року повідомлялося, що такий департамент створений, проте фактичної діяльності, напевно, не велося, бо через рік в УЗ повідомили, що compliance office почне працювати у першому кварталі 2017 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua