Соратник Путіна хоче кинути виклик Китаю у "видобуванні" Bitcoin - Bloomberg


Соратник Путіна хоче кинути виклик Китаю у "видобуванні" Bitcoin - Bloomberg

Російська компанія Russian Coin Miner (RMC) виступила з так званою “первинною монетною пропозицією”, в рамках якої інвестори можуть використовувати популярні криптовалюти Bitcoin або Ethereum для купівлі російського аналога.

Натомість вкладникам обіцяють 18% від доходів, що компанія заробить на здачі свого серверного обладнання для так званого “видобування” Bitcoin.

Про це пише Bloomberg, відзначаючи, що RMC збирається використовувати напівпровідниковий чіп з низьким споживанням електроенергії, який Росія розробила для супутників. Цей чіп буде встановлений на комп’ютери, які будуть використовуватися у “видобуванні” криптовалюти.

Про це оголосив російський інтернет-омбудсмен Дмитро Мариничев, який володіє компанією.

“У Росії є потенціал отримати 30% від глобального видобутку криптовалют в майбутньому”, – сказав він, додавши, що 10 мільйонів доларів з надходжень за рахунок первинної монетарної пропозиції будуть використані на розробку процесорів.

Bloomberg пише, що сценарій заробітку, який пропонує інвесторам російська компанія, зараз популярний серед стартапів. На відміну від звичайних IPO, первинні монетні пропозиції пропонують інвесторам відразу певну суму в унікальній криптовалюті, яка буде зростати в ціні, якщо бізнес виявиться життєздатним.

Сьогодні “видобуток” Bitcoin вимагає застосування спеціальних комп’ютерів, які працюють на чіпах зі зменшеним використанням енергії. Китайська компанія Bitmain Technologies Ltd стала головним виробником такого обладнання. Вона також управляє мережею Antpool, яка об’єднує приватних власників обладнання для “видобування” в Китаї та інших країнах. Головним конкурентом китайської компанії стала Bitfury Group, заснована російськомовним громадянином Литви Валерієм Вавіловим. Вона теж виробляє обладнання для “видобування” криптовалют і оперує великими центрами в Грузії та Ісландії.

У Росії є 20 гігават надлишкової електроенергії, яка до того ж коштує всього 1,3 цента за кіловат/годину. І це дешевше, ніж у Китаї. RMC збирається створити мережу приватних російських “видобувачів” за допомогою чіпів литовської Bitfury, щоб кинути виклик китайській Bitmain завдяки різниці у вартості електроенергії.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
В Контексті Finance.ua
Опитування