Рада НБУ рекомендує скасувати податок на депозити і підвищити гарантовану суму внесків


Рада НБУ рекомендує скасувати податок на депозити і підвищити гарантовану суму внесків

Рада Національного банку рекомендувала Кабінету міністрів і правлінню центробанку виступити з ініціативою скасування податку на депозитні вклади фізичних осіб та збільшення гарантованої суми вкладів, йдеться в рішенні Ради від 4 липня.

“З метою поліпшення політики гарантування вкладів та повернення довіри до банківської системи розглянути питання про актуалізацію гарантованої суми вкладу для фізичних осіб від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, враховуючи значну девальвацію гривні у 2014-2016 роках”, – йдеться в документі.

Нагадаємо, що адміністративна рада ФГВФО в серпні 2012 року прийняла рішення про збільшення гарантованої суми вкладу до 200 тис. грн з 150 тис. грн, що на той момент за офіційним курсом складало $25,02 тис., тоді як зараз – $7,69 тис.

Податок на депозити був введений прийнятим у березні 2014 року законом “Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні”. Спочатку передбачалася прогресивна шкала, однак потім була введена плоска шкала, а розмір податку з 15% було збільшено до 20%, але з 2016 року знижено до 18%. Додатково з доходів за депозитами стягується ще військовий збір 1,5%.

На думку Ради НБУ, скасування податку на депозити має створити умови для зниження процентних ставок і повернення грошей у банківський сектор. Для цього правління має провести відповідний аналіз впливу податку та подати його до 1 жовтня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua