Україна планує транспортувати газ з Румунії


Україна планує транспортувати газ з Румунії

ПАТ «Укртрансгаз» вивчає всі можливості для боротьби з монополією ВАТ «Газпром», що обмежує, а за окремими напрямками виключає доступ незалежних компаній до потужностей ГТС України.

Зокрема, оператори ГТС України і Румунії (компанія SNTGN TRANSGAZ SA) активно працюють над приведенням бізнес-практик в точках з’єднання між ними у відповідність до вимог європейського законодавства.

В липні 2016 року було підписано Угоду про взаємодію в точці з’єднання Ісакча 1, через яку забезпечується постачання природного газу споживачам Болгарії.

Тепер оператори готуються до підписання угоди для точки з’єднання Медіаш Аурит/Теково, якою природний газ поставляється споживачам Румунії.

Консультації відбудуться з 1 липня по 1 вересня 2017 року.

Мета цих консультацій – зібрати думки потенційних користувачів мережі з транспортування природного газу через точку з’єднання Медіаш Аурит/Теково.

Довідка Finance.UA:

  • Проект Угоди про взаємодію передбачає фізичний потік природного газу у напрямку Україна – Румунія і віртуальний потік у напрямку Румунія – Україна.
  • На сьогодні фізичні транспортування природного газу у напрямку Румунія – Україна неможливі у зв’язку з необхідним мінімальним рівнем тиску для прийому природного газу.
  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
В Контексті Finance.ua