Експерт розповів, як на українському ринку нерухомості надувається «мильна бульбашка»


Експерт розповів, як на українському ринку нерухомості надувається «мильна бульбашка»

За даними порталу «Столична нерухомість», середні ціни на квартири в Україні з липня до кінця 2016 року знизилися на 4,9%, а з січня по березень 2017 року – ще на 1,9%. При цьому індекс цін на житло в світі за той же період зріс в 6,5%, показавши найвищий результат за 3 роки.

Фінансовий аналітик Олексій Кущ вважає, що високі темпи падіння цін на житло в Україні пов’язані з відсутністю у громадян і бізнесу можливості планувати свої доходи, витрати і інвестиційні вкладення.

«Індивідуальні стратегії планування інвестиційних вкладень як великого приватного інвестора, так і індивідуальні плани людей, завжди будуються на розумінні перспектив, мінімум на 5 років. А зараз цей термін скоротився навіть не до 1-2 років. Більше, ніж на 3-4 місяці ніхто не може нічого загадувати. Ніхто не знає, якими будуть курс і інфляція через півроку», – зазначив аналітик.

За оцінкою Олексій Куща, нерухомість, яка є довгостроковою інвестицією, почне відновлюватися, коли бізнес і українці бачитимуть стабільні доходи в перспективі декількох років, або в економіці з’являться нові точки зростання.

«Ніхто не буде вкладати кошти в нерухомість, яка падає в ціні. Її купують тільки ті, кому вона потрібна, або ті, хто не бачить взагалі ніяких можливостей для альтернативних вкладень. З метою заробітку ніхто зараз в нерухомість не вкладається. Ціни ще можуть падати. Тим більше, що девальвація гривні знецінює нерухомість», – уточнив аналітик.

Також експерт зазначив, що на ринку нерухомості формуються негативні тренди, зокрема для забудовників, які можуть зіткнутися з фінансовими проблемами. На тлі падіння цін, маленького попиту на нерухомість, динаміка житлового будівництва на 30% випереджає динаміку економічної активності інших галузей.

«Будівельники нарощують темпи зростання. І ці темпи відповідають економіці, яка розвивається в рази ефективніше, ніж наша. Динаміка будівництва має бути меншою хоча б на 30%. Тут ризики дуже істотні. У нас мало не основне джерело інвестування в нерухомість – гроші заробітчан. А це не дуже надійне джерело», – підкреслив експерт.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Нерухомість
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування