Як зміняться ставки за депозитами в гривні протягом року - банкіри


Як зміняться ставки за депозитами в гривні протягом року - банкіри

Тенденція зниження депозитних ставок може зберегтися до кінця поточного року, вважають банкіри.

“Динаміка процентних ставок за депозитами фізичних осіб в національній валюті буде відображати зміну рівня інфляції з коригуванням на діючі ставки оподаткування, щоб забезпечити збереження заощаджень вкладників. Беручи до уваги прогнози інфляції до кінця поточного року, можна очікувати подальшого зниження гривневих процентних ставок ще на 1,5-2,5% річних”, – сказав голова правління Ощадбанку Андрій Пишний.

За його оцінкою, в середньому ставки за депозитами в гривні будуть на 2-2,5% вище облікової ставки НБУ. “Банки будуть йти від залучення ресурсу в національній валюті за завищеною ціною, як необхідна умова зниження вартості кредитного ресурсу і за вкладами у валюті, як одного зі стратегічних завдань Нацбанку щодо зміцнення національної валюти в українській економіці і в фінансовому секторі”, – додав банкір.

“Уже неодноразово і публічно банк заявляв про зниження процентних ставок за депозитами. Це об’єктивна реальність, заснована на ринкових тенденціях. Чи слідують всі держбанки даному курсу, думаю – варто було б. Вже неодноразово заявляв, що “завищена” процентна ставка за депозитами працює проти всіх: проти держбанків і держави, як їх акціонера, проти регіональних громад та муніципалітетів, які вважають за краще збереження коштів на депозитах, замість розвитку інфраструктурних проектів, підтримки МСБ, проти запуску маховика кредитування”, – сказав А. Пишний.

Начальник сектора розвитку роздрібного бізнесу ОТП Банку Юрій Пономаренко вважає, що ставка за депозитами в гривні може знизитися до 10% річних.

“До кінця року ми очікуємо подальшого зниження процентних ставок – до рівня 10% на вклади в гривні”, – сказав він.

Начальник відділу ощадних продуктів і РКО ВТБ Банку (Україна) Катерина Чебурахіна вважає, що тенденція падіння депозитних ставок збережеться, як в гривні, з огляду на забезпечення прийнятних умов кредитних програм, так і в іноземній валюті, з огляду на низький попит банків на валюту без вигідних варіантів її вкладення. “Водночас, з огляду на традиційне зниження ділової активності влітку, істотних змін процентних ставок найближчим часом ми не очікуємо”, – додала вона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua