НБУ затвердив нові правила розрахунку вартості кредитів для населення


НБУ затвердив нові правила розрахунку вартості кредитів для населення

Національний банк України (НБУ) затвердив нові правила розрахунку банками загальної вартості кредиту для споживача, а також реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит.

Як повідомляється на веб-сайті центробанку, таким чином, відповідні розрахунки приведені у відповідність із вимогами закону “Про споживче кредитування”, який набрав чинності з 10 червня 2017 року.

Нацбанк, зокрема, встановив методику розрахунку загальної вартості кредиту для позичальника-фізичної особи, відповідно до положень зазначеного закону в частині складових загальної вартості кредиту. До таких складових належать платежі за послуги кредитодавця і кредитного посередника (при наявності).

Крім того, НБУ, у відповідності з положеннями закону, розробив методику розрахунку реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит, яка базується на положеннях Директиви ЄС 2008/48/ЄС про кредитні угоди для споживачів.

Зокрема, для розрахунку реальної річної процентної ставки за договором про споживчий кредит використовується формула ефективної річної процентної ставки, яка є універсальним показником для будь-якої схеми нарахувань по кредиту. Таким чином, врахування положень Директиви ЄС 2008/48/ЄС при обчисленні реальної річної ставки забезпечує єдиний підхід до розрахунку банками загальної вартості кредиту для позичальника-фізичної особи, що дозволить такому позичальнику здійснити порівняльний аналіз умов різних кредитних угод і вибрати найбільш прийнятний для себе варіант.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua