ФРС скоротить баланс до $3-4 трлн до кінця 2019 року - брокери


ФРС скоротить баланс до $3-4 трлн до кінця 2019 року - брокери

Федеральна резервна система США скоротить свій портфель облігацій та інших активів, який зараз становить близько $4,5 трлн, до обсягу в діапазоні $3-4 трлн до кінця 2019 року, прогнозує більшість брокерів американського ринку облігацій, опитаних Федеральним резервним банком Нью-Йорка.

Зниження балансу до $3,5-4 трлн очікують 42% респондентів, ще 31% передбачає, що його обсяг становитиме від $3 млрд до $3,5 млрд на кінець 2019 року.

Середній прогноз балансу до 2025 року становить $3,1 трлн, причому портфель буде на 76% складатися з US Treasuries і на 18% з іпотечних облігацій.

У 2016 році обсяг портфеля Федрезерву становив в середньому $ 4,472 трлн, з яких 55% припадало на держоблігації і 39% – на іпотечні бонди, пише The Wall Street Journal.

Більшість опитаних вважають, що перше повідомлення про скорочення балансу Федрезерв зробить в 2017 році. Те, що це станеться в четвертому кварталі, прогнозують 40%, 17% очікують такого кроку в третьому кварталі. На перший квартал наступного року роблять ставку 23% респондентів.

Брокери в середньому очікують, що розмір процентної ставки на момент оголошення про скорочення портфеля становитиме 1,38% річних. Зараз базова ставка перебуває в діапазоні 0,75-1% річних.

Більшість очікує наступного підвищення вартості кредитування в США на найближчому засіданні, якій призначено на 13-14 червня.

В опитуванні ФРБ Нью-Йорка брали участь понад 20 брокерів ринку облігацій. Воно проходило в кінці квітня, тобто до останнього засідання ФРС, що проходило 2-3 травня.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua