0 800 307 555
Finance.ua розвивається і оновлює головну
Finance.ua - це не тільки стрічка новин. Ми вкладаємо багато сил у створення сервісів порівняння кредитів, депозитів і банківських карт. А наша редакція публікує багато путівників по вибору фінансових послуг і розповідає як не переплачувати.
Щоб показати все це читачам, ми винайшли головну сторінку сайту заново.

Представлено систему захисту від "крадіжки особистості» за допомогою біткоїнів


Представлено систему захисту від "крадіжки особистості» за допомогою біткоїнів

Дослідники з MIT представили на симпозіумі IEEE з безпеки та конфіденційності нову систему, яка за допомогою технології блокчейна захищає від крадіжки особистої інформації.

«Коли ви створюєте розподілені системи і пересилаєте один одному цифрові підписи, ці системи можуть бути зламані і давати неправдиву інформацію. Можуть сказати першій людині одне, а другій — інше. Ми хочемо цьому запобігти», — заявив Алін Томеску, головний автор статті.

Наприклад, хакер, який зламав криптосистему з відкритим ключем, може засвідчити справжність фальшивого ключа шифрування, щоб змусити користувача розкрити секретну інформацію. Але не може відмовити у справжності істинного ключа, не піднявши тривоги, тому в обігу будуть два ключі з однаковими повноваженнями. Нова система, яку розробив Томеску та його колеги, захищає від подібних розбіжностей.

Оскільки блокчейн повністю децентралізований, єдине, що забезпечує його надійність — це величезний відкритий реєстр усіх транзакцій. Раніше системи використовували цю технологію, щоб захищатися від розбіжностей, але для засвідчення вимагали завантажити весь блокчейн, а це 110 Гбайт, і з кожною годиною ця кількість зростає. Система Томеску завантажує всього 40 Мбайт, тому її можна запускати на смартфонах.

Система, названа Catena, грунтується на основній властивості блокчейна — не можна використовувати один і той самий біткоїн в двох місцях одразу, і криптографічні протоколи стежать за цим. Тому Catena просто додає ще одну вимогу: щоб всі транзакції включали реальну передачу біткоїна. Можна просто переслати біткоїн самому собі, але це усуває можливість передачі біткоїна комусь іще в тому ж блоці блокчейна. Отже, це усуває розбіжності в блоці.

Для того щоб запобігти розбіжностям між блоками, доведеться завантажити інформацію з кожного блоку блокчейна. Але доведеться завантажувати тільки невеликий криптографічний доказ, близько 600 байт на кожен блок, а не всі мегабайти даних.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування