Вчені придумали, як підвищити ККД сонячних елементів на 50%


Вчені придумали, як підвищити ККД сонячних елементів на 50%

Нова конструкція сонячних елементів, представлена вченими Університету Кобе (Японія) здатна збільшити ефективність конверсії більш ніж на 50%, поглинаючи більш довгі хвилі, ніж зазвичай.

Для того, щоб скоротити втрати енергії і підвищити ефективність конверсії, команда професора Такаші Кіта використовувала два фотони з енергії, що передається через сонячний елемент і містить гетеро-інтерфейс, сформований з напівпровідників з різним поглинанням. За допомогою цих фотонів вони розробили нову структуру сонячного елемента.

У ході теоретичних випробувань сонячні елементи нової конструкції досягли ефективності конверсії 63% і перетворення з підвищенням частоти на підставі цих двох фотонів. Скорочення втрат енергії більш ніж у 100 разів, продемонстроване на підставі цього експерименту, виявилося більш ефективним, ніж інші методи, при яких використовуються середні діапазони частот.

Вчені збираються продовжити вдосконалювати конструкцію сонячних елементів і підвищувати їх ККД, щоб знизити вартість вироблення електроенергії.

Теоретично верхня межа ККД звичайних сонячних елементів складає 30%, і більша частина сонячної енергії, що потрапляє на елемент, втрачається даремно або стає тепловою енергією. Експерименти, які проводяться по всьому світу, намагаються обійти це обмеження. Якщо коефіцієнт конверсії коірки перевищить 50%, це матиме значний вплив на вартість виробництва електрики.

Нещодавно про новий рекорд ефективності кремнієвих мультиконтактних сонячних елементів повідомили вчені Німеччини і Австрії, домігшись продуктивності 31,3%. Вони використовували технологію зрощування пластин, яка часто застосовується в сфері мікроелектроніки. До речі, попередній рекорд належить їм же — в листопаді минулого року ККД сонячних елементів склав 30,2%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua