0 800 307 555
0 800 307 555

Віце-прем'єр пояснив, навіщо ввели абонплату за газ


Віце-прем'єр пояснив, навіщо ввели абонплату за газ

Розподіл оплати газу як товару та послуг з транспортування і розподілу блакитного палива необхідний для приходу на ринок газу інших постачальників, окрім НАК “Нафтогаз України”.

Про це розповів віце-прем’єр Володимир Кістіон.

“Це є вимоги кодексу про газотранспортну систему, де визначено, що транспорт і розподіл є окремими послугами. Споживач до 1 квітня сплачував 6879,9 грн, у цю ціну входили витрати по транспорту та розподілу. Для того, щоб дати можливість не лише НАК “Нафтогаз України”, але й іншим компаніям входити на ринок природного газу, виводяться з вартості газу витрати на транспорт і розподіл, а споживач буде сплачувати за газ як товар”, – сказав Кістіон.

Водночас віце-прем’єр визнав, що з 1 квітня ринок газу повноцінно не запрацює, тому газ для побутових споживачів, як і раніше, постачатиме державний трейдер НАК “Нафтогаз України”.

“З 1 квітня поточного року змінюються деякі правила роботи на ринку природного газу. У першу чергу, це вимоги закону “Про ринок природного газу”. Зміниться формат оплати за газ для споживачів. Однак уряд, розуміючи, що ринок газу повною мірою не працює, ставить завдання захистити споживачів”, – розповів Кістіон.

Він нагадав, що Нафтогаз до жовтня 2018 року постачатиме газ за регульованою Кабінетом міністрів ціною.

“Цей перехідний період дасть можливість суб’єктам ринку підготуватися до входження на ринок”, – вважає віце-прем’єр.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua