0 800 307 555
0 800 307 555

Гройсман висловився про приватизацію стратегічно важливих держкомпаній


Гройсман висловився про приватизацію стратегічно важливих держкомпаній

Глава уряду допустив продаж невеликих пакетів акцій стратегічно важливих підприємств з метою залучення партнерів по виробництву.

Уряд України вважає недоцільним повний продаж державних підприємств, що становлять стратегічний інтерес і володіють унікальними виробничими технологіями.

Про це сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Разом з тим, глава уряду допустив продаж невеликих пакетів акцій стратегічно важливих підприємств з метою залучення партнерів по виробництву.

«В Україні 3,5 тис. підприємств державної форми власності. Держава – це не найефективніший власник. І у нас є підприємства, які можна продати на прозорих аукціонах. Але є і підприємства, які виробляють унікальну продукцію.

Продавати такі підприємства повністю – неприпустимо, – сказав глава уряду. – Водночас, якщо ми при продажі невеликого пакета акцій таких підприємств зможемо залучити виробників світового рівня, це нормально. І тут потрібно виходити з інтересів держави».

Згідно з Бюджетним кодексом, від приватизації в 2016 році ФДМУ повинен був направити в бюджет 17,1 млрд грн. Однак велика приватизація в 2016 році провалилася через невдалий конкурс з продажу Одеського припортового заводу. На участь в аукціоні з приватизації підприємства зі стартовою ціною 5,16 млрд грн не подав заявку жоден інвестор. Також Фонд держмайна переніс на 2017 рік приватизацію великих об’єктів енергетики.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua