0 800 307 555
0 800 307 555

Нідерланди підрахували прибуток від ЗВТ з Україною


Нідерланди підрахували прибуток від ЗВТ з Україною

Економіка Нідерландів отримає позитивний, але невеликий ефект зростання внаслідок дії Угоди про зону вільної торгівлі ЄС-Україна. Очікується зростання на рівні 0,03% ВВП або 177 млн євро.

Про це йдеться в доповіді Дослідницького інституту SEO Economisch Onderzoek, створеного на базі факультету економіки Університету Амстердама, повідомляє «Європейська правда».

“Голландський експорт товарів в Україну істотно знизився в період з 2012-2015 років, але зріс на 18% за 11 місяців 2016 року. При цьому відновлення обсягів експорту збігається з першим роком в ході застосування ЗВТ на тимчасовій основі”, – йдеться в доповіді.

У 2016 році голландський експорт в Україну зріс за рахунок машин і обладнання, а також рослинної продукції.

Прогнозується, що в результаті дії угоди про ЗВТ голландський експорт в Україну може збільшитися майже в три рази, з 1,5 млрд євро до приблизно 4,2 млрд євро. Голландський імпорт з України, за прогнозами, майже подвоїться – з 0,7 млрд євро до 1,3 млрд євро.

Прогнозується, що голландський реальний ВВП збільшиться на 177 млн євро в результаті Угоди про зону вільної торгівлі. Це еквівалентно зростанню на 0,03% відносно рівня ВВП в 2015 році, йдеться в доповіді.

Нагадаємо, Нідерланди досі остаточно не ратифікували угоду про ЗВТ між ЄС і Україною, але вона тимчасово застосовується з 1 січня 2016 року.

Нижня палата парламенту Нідерландів буде голосувати за ратифікацію угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом 23 лютого.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
В Контексті Finance.ua