Завод "Рошен" став лідером з експорту масла і вершків


Завод "Рошен" став лідером з експорту масла і вершків

Поставки молочної продукції в 2016 році впали на 9%. Які компанії експортували найбільше молочки на зовнішні ринки?
 
Українські виробники в 2016 році експортували 109,3 тис. тонн молочної продукції, що на 9% менше показника 2015 року. Як повідомив аналітичний департамент Ради з питань експорту продовольства (UFEB), основу експорту в минулому році склали молоко і вершки згущені (48%), масло (11%) і сири (7%).

Експорт згущеного молока і вершків у 2016 році скоротився в порівнянні з 2015 роком на 12% – до 51,9 тис. тонн. Найбільше цієї продукції за кордон поставили “Вінницький молочний завод “Рошен”(14% від загального обсягу), “Ічнянський молочно-консервний комбінат” (13%), “Транспортно-експедиторське підприємство “Вертикаль” (10%), “Білоцерківська агропромислова група” (7%) і “Овруцький молочноконсервний комбінат” (6%).

Водночас поставки масла за кордон зросли на 2,6% і досягли 12,1 тис. тонн. Головними рушіями експорту цього продукту в минулому році стали “Вінницький молочний завод “Рошен” (23% від загального обсягу), “Агропродекспорт” (11%), “Доменік” (9%), “Старокостянтинівський молочний завод” (6%), “Адамас” (6%).

Що стосується сирів, то експорт з цієї позиції впав драматично – на 26% в порівнянні з 2015 роком, склавши 8,1 тис. тонн. ТОП-5 експортерів українських сирів за підсумками минулого року виглядає наступним чином: “КОМО – Експорт” (27%), дочірнє підприємство “Лакталіс-Україна” (16%), “Клуб Сиру” (12%), “Бель Шостка Україна” (9%), “Мілкіленд-Україна” (7%).

Основними імпортерами української молочної продукції в минулому році були країни СНД і окремі азіатські країни. Рейтинг десяти найбільших імпортерів вітчизняної молочки виглядає так: Казахстан (16%), Молдова (13%), Туркменістан (8%), Грузія (7%), Пакистан (5%), Вірменія, В’єтнам і Бангладеш (по 4%), Китай і Єгипет (по 3%).

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua