0 800 307 555
0 800 307 555

Чудова шістка: як виглядають найвідоміші банкноти світу


Чудова шістка: як виглядають найвідоміші банкноти світу

Дехто не тільки не тримав в руках найвідоміші в світі банкноти, але і не знає, як вони виглядають. У цьому огляді журналісти покажуть, як виглядають ці валюти, і поділиться цікавими фактами про популярні купюри.

Як виглядає долар США

Зображення: політичні діячі, урядові будівлі, картина «Декларація Незалежності», державна емблема США.

Сьогодні на всіх американських банкнотах зображені чоловіки – президенти і політичні діячі США. Однак в найближчі кілька років на американському доларі може з’явитися портрет жінки.

Міністерство фінансів США повідомило, що на нових 20-доларових банкнотах буде зображена афроамериканська активістка Гаррієт Табмен, яка виступала проти рабства. Вона стане першою жінкою, зображеною на американських банкнотах більш ніж за сто років. І першою темношкірою людиною на американській валюті за всю історію її існування.

До неї на американських банкнотах жінки з’являлися лише двічі – Колишня перша леді Марта Вашингтон, зображена на срібному сертифікаті в один долар випуску 1891-1896 років, і індіанська принцеса Покахонтас – її зображення присутнє на 20-доларовій купюрі з 1865 по 1869 роки.

Як виглядає євро

Зображення: мости, архітектурні ансамблі, мапа Євросоюзу, портрет грецької богині Європи

Цікаво:

Європейським банкнотам всього 15 років, однак на них вдалося відобразити ключові віхи історії регіону. У цьому можна переконатися, вивчивши мости, зображені на купюрах. Всі вони є стилізованим відображенням головних для різних періодів історії архітектурних стилів – від класики до модерну.

Не всі, однак, знають, що насправді цих мостів не існувало… до недавніх пір. У 2014 році голландський дизайнер зробив вигадані мости реальністю, перекинувши їх через невеликий канал в спальному районі Роттердама. Всі вони пішохідні.

Як виглядає фунт стерлінгів

Зображення: Королева Єлизавета II, видатні громадяни Сполученого Королівства, пам’ятники архітектури, сюжети на різні теми

Цікаво:

На британських фунтах зображують не тільки політиків і громадських діячів. У різний час на банкнотах з’являлися портрети письменників (Вільям Шекспір, Чарльз Діккенс), вчених (Ісаак Ньютон, Чарльз Дарвін), винахідників (Джеймс Ватт).

А з 2020 року на британській банкноті номіналом 20 фунтів, на той час уже пластиковій, вперше з’явиться автопортрет відомого британського художника. За підсумками опитування громадськості було вирішено, що ним стане Вільям Тернер, автор численних пейзажів в романтичному стилі. Одна з найвидатніших робіт художника – «Останній рейс корабля “Відважний“» – з’явиться на реверсі банкноти, разом з цитатою і підписом автора.

Вільям Тернер

Як виглядає швейцарський франк

Зображення: діячі мистецтва – швейцарські архітектори, композитори, художники, скульптори, письменники.

Цікаво:

На відміну від більшості банкнот, швейцарський франк має вертикальний дизайн. Таке рішення було запропоновано вперше в 1995 році. Відтоді поздовжні зображення використовуються при розробці всіх грошових знаків, в тому числі і нової, дев’ятої серії банкнот, яка замінить стару до 2019.

Перша купюра випуску (50 франків) вже запущена в обіг. Відображаючи мотив всієї нової серії – «Швейцарія відкрита світу» – банкнота акцентує увагу на можливостях, які може запропонувати ця країна. Для відображення цього мотиву дизайнери вибрали кульбабу і вітер.

Як виглядає китайський юань

Зображення: Мао Цзедун, герб Китаю, пейзажі та архітектурні ансамблі, квіти.

Максимальний номінал китайської національної валюти – 100 юанів ($14,5). Тому китайцям, які готуються зробити велику покупку, потрібно нести з собою буквально мішок грошей.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua