0 800 307 555
0 800 307 555

Гройсман пояснив, до кого будуть застосовувати штрафні санкції за невиплату зарплат


Гройсман пояснив, до кого будуть застосовувати штрафні санкції за невиплату зарплат

Штрафні санкції за невиплату зарплат будуть застосовуватися лише до порушників закону про підвищення мінімальної зарплати.

Штрафні санкції за невиплату зарплат будуть застосовуватися тільки до порушників чинного закону про підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень.

Про це в ході поїздки в Чернігівську область сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

“Жити добре повинен не тільки власник бізнесу, але і його наймані працівники. Багато хто це розуміють, але є і ті, хто хоче щось нахімічити, менше сплатити найманому працівнику. Але закон дуже чітко говорить про те, що кожен працівник повинен отримувати не менше 3200 гривень. І якщо роботодавець не нараховує 3200 гривень, він буде оштрафований. Там серйозні штрафні санкції як покарання того, хто не платить (зарплату – ред.), – сказав Гройсман. – Але я не хочу нікого карати.

Білому бізнесу, який виплачує чесну зарплату, нема чого боятися. Я буду його захищати”. Гройсман нагадав, що Кабмін вже прийняв рішення про проведення перевірок виконання закону про підвищення мінімальної зарплати і групи для перевірок вже створені – як на державному рівні, так і на рівні місцевої влади, які наділені необхідними повноваженнями.

Як повідомлялося, з 1 січня поточного року в Україні набула чинності норма про підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень. Додатковий обсяг видатків на забезпечення підвищення мінімальної зарплати, за оцінками уряду, складе 28 мільярдів гривень.

Крім того, з початку року набрали чинності законодавчі норми, якими серед іншого передбачається введення штрафу за виплату зарплат “у конверті” у розмірі 100 мінімальних заробітних плат.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
В Контексті Finance.ua