Данилишин пояснив зниження курсу гривні


Данилишин пояснив зниження курсу гривні

Голова ради Національного банку Богдан Данилишин пояснює поточне зниження курсу гривні зниженням ділової активності і великими бюджетними витратами.

“Це (зниження курсу гривні) тимчасове явище, яке пов’язане з обмеженою пропозицією іноземної валюти. Ця ситуація відбувається щороку на початку року. Я б відзначив ряд факторів, які впливають на валютний ринок на даному етапі. Перш за все, це фактор сезонності. Традиційно на початку року ділова активність падає і, як наслідок, скорочується надходження валютної виручки”, – говорить Данилишин.
Він зазначив, що роль основного джерела валютної виручки поступово переходить зараз на металургійний комплекс.

За словами голови ради НБУ, зараз спостерігається ряд позитивних факторів, які можуть сприяти стабілізації курсу і, можливо, зміцненню його на попередньому рівні.
“Це може бути наслідком поліпшення результатів зовнішньоекономічної діяльності через підвищення цін на сталь і залізну руду. Ефект від цього може проявитися після 20 січня”, – спрогнозував він.

Данилишин також відзначив ще один з фактів впливу на курс – передноворічні авансові виплати уряду бюджетникам і пенсіонерам.

“На жаль, ці виплати виплачуються у великих сумах саме в кінці року, що впливає на стабільність курсу національної валюти”, – розповів глава ради.

Він резюмував, що правління і рада НБУ тримають ситуацію під контролем і проводять моніторинг валютного ринку.

Як повідомлялося, протягом останнього тижня курс гривні на міжбанківському валютному ринку знизився з 26,30 UAH/USD (станом на 5 січня) до 27,70 UAH/USD (на 14:30 13 січня).

Водночас на готівковому ринку курс гривні знизився з 27,10-27,85 до 28,00-28,90 UAH/USD.
Для згладжування надмірних коливань Національний банк протягом останнього тижня провів 3 валютні аукціони, на яких було продано 161,7 млн доларів.

13 січня Національний банк офіційно заявив, що волатильність обмінного курсу пов’язана з обмеженою пропозицією іноземної валюти.

Експерти вважають, що курс знижується через спад активності експортерів і великі бюджетні витрати в кінці 2016 року.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Все, що ми знаємо про:НБУ
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua