У Росії незадоволені Visa і Mastercard


У Росії незадоволені Visa і Mastercard

Російські торгові мережі подали скаргу на Visa і MasterCard в Федеральну антимонопольну службу. У російських об’єднаннях рітейлерів вважають, що міжнародні платіжні системи порушують антимонопольне законодавство в сфері міжбанківських комісій.

В ЄС і Австралії комісія при оплаті дебетовою карткою становить 0,2%, а за кредитними – 0,3%. Тоді як в Росії доводиться платити більше 1% від угоди. Крім того, торговці скаржаться на відсутність єдиного тарифу на прийом карток. Так, турагентства платять 1% міжбанківської комісії, заправки – 1,2%, продуктові мережі – 1,3%, а непродовольчі магазини – 1,6%.

На думку рітейлерів, високі комісії на прийом платежів стримують розвиток безготівкових платежів в РФ – тільки 29% покупок оплачують картками.

Об’єднання рітейлерів просять антимонопольну службу перевірити принципи формування тарифів еквайрингу і підвищити їх прозорість.

У деяких країнах міжбанківські комісії настільки невиправдано високі, що торгові мережі відмовляються приймати до сплати картки. Так нещодавно вчинив один з канадських рітейлерів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua